Často kladený dotaz: kdy je nejlepší začít s obličejovou jógou a zda má cenu cvičit když už mám vrásky?

Často se ženy ptají, kdy začít s obličejovou jógou? Není to v podstatě nijak předepsáno, lze začít v jakémkoliv věku. Prakticky kdykoliv.

Dříve jako prevence, později jako náprava

Pokud někdo začne např. ve 30 letech, může stárnutí tváře výrazně oddálit.

Znám lektorku, která ve svých 49 letech vypadá na 35 a je naprosto bez vrásky. Začala totiž cvičit ve věku 32 let, kdy se jí zdálo, že nemá už tak plné tváře jako měla ve dvaceti a to se jí nelíbilo, chtěla tváře opět plné. Cvičením obličejové jógy se jí to povedlo. Jiná žena lektorka začala cvičit ve 35 letech. Ačkoliv byla celkově spokojená, měla strhaný a unavený výraz tváře, výrazné vrásky na čele a někdo by ji hádal klidně i věk vyšší. Začala intenzivně cvičit a nyní ve svých 44 letech vypadá o deset let mladší.

Když začnete cvičit ve věku 30 let, je ještě tvář krásná mladá, většinou bez vrásek a změna nebude tak patrná jako když se do cvičení vrhne čerstvá padesátnice. Ovšem pokud se vrhne na obličejovou jógu žena v mladším věku, může si cvičením udržet hezkou, mladě vypadající tvář do věku vyššího. Naopak padesátnice bude mít trochu více práce.  Každopádně ta může pravidelným cvičením zpevnit povislé kontury, zjemnit vrásky na čele, vyhladit krk, zjemnit nasolabiální – nosoretní vrásky a zjemnit vrásky kolem očí. Změna bude více viditelnější. A to samé se může projevit např. u ženy v 70.letech. V každém věku lze poctivým cvičením ubrat alespoň 5 let.

Většinou se ženy pustí do cvičení obličejové jógy po 35. roce, kdy na sobě zjevně vidí nějaké známky stárnutí a chtějí to změnit. Může to být začínající podbradek, povadlé líce, vrásky na čele, hluboké vrásky kolem očí, slité kontury spodní tváře, ochablý krk nebo výrazné nosoretní rýhy.

Cvičení a masáže

Rozmasírováním různých svalových křečí, spasmů a zatvrdlin v kůži ve tváři docílíme toho, že se svaly uvolní a prokrví se pokožka. Vyhladí se vrásky. Pleť bude vypadat svěže a více šťavnatě. Cvičením se posílí svaly a začnou se jako by vracet na své původní místo. Tím jak se sval cvičí, tím se i prokrví – nažene se do něj nová okysličená krev. Protože je pokožka na obličeji srostlá se svaly ( což jinde na těle není), začne se regenerovat i pleť.

Za jak dlouho budu vidět na sobě změny?

Po nějaké době praktikování OJ, budou změny k lepšímu určitě vidět.  A co teprve až si toho začne všímat i okolí… Nutno ovšem podotknout, že u každého je to opravdu různé. Někdo změny uvidí už po měsíci pravidelného cvičení, někdo dokonce i dříve, někdo až po delší době.

Srovnávat se jen sama se sebou a najít nejlepší verzi sebe sama

Důležité je nesrovnávat se s ostatními, ale sama se sebou. Nejlépe udělat si foto na začátku a pak pro porovnání za nějakou dobu. Nejlépe nenalíčená.

Je to opravdu individuální. Záleží na tom v jakém věku začínáme, jaký máme typ tváře, kolik času do cvičení investujeme.

Jde také o to, jakou partii na obličeji chceme vylepšit. Např. po třech týdnech lze pozorovat zpevnění kontur tváře a zvednutí lícních svalů. Po dvou měsících lze pozorovat zjemnění vrásek kolem úst a očí. Po třech měsících lze pozorovat zpevnění horních víček.

Nejdéle trvá většinou čelo, pokud máme hluboké vrásky a vrásky mračivky. To jsou ty dvě vertikální čárky mezi obočím. Zjemnit hluboké vrásky na čele chce opravdu trpělivost a většinou se to projeví tak po půl roce pravidelného cvičení a hlavně masírování. Čelo se musí totiž především uvolnit.

K tomu všemu je samozřejmě důležité kontrolovat si pitný režim a používat kvalitní kosmetiku, která nám prospívá.

Změna není ihned, trpělivost je na místě

Možná se některá vyděsí a říká si „Tak dlouho?!!!“ Zase na druhou stranu nemůžeme očekávat, že když jsme si vrásky a všechny tyto nešvary na obličeji „zadělávaly“ několik let, tak mávnutím proutku ze dne na den zmizí…

Je to vlastně stejné jako s postavou. Také pro to člověk něco musí udělat, aby se změna na těle projevila. Cvičit pravidelně a se správnou intenzitou, upravit jídelníček atd. A důležitá je pravidelnost. Rozhodně je lepší cvičit denně nebo obden např. 15 minut něž 2x týdně 35 minut.

Důležitá je pravidelnost

OJ přináší nejlepší výsledky pokud se cvičí denně či obden a nejlépe celá sestava cviků na obličej, neboť ačkoliv nás trápí např. nasolabiální vrásky, většinou je to proto, že máme spadlé lícní svaly a ty je potřeba posílit. Následně se zjemní nasolabiální vráska.

Cvičit komplexně

Svaly na obličeji se sebou souvisí a jsou propojené. Je chyba cvičit pouze jednu partii, to se bohužel výsledek většinou nedostaví. Ženy jsou pak zklamané a nevěří, že OJ funguje. Je to jako když žena chce zhubnout např. v pase. Také bude cvičit celé tělo, ale přidá si více cviků na břicho. Důležité je procvičit každý sval na obličeji alespoň jedním základním cvikem. Na problémové partie se více zaměřit a přidat další doplňkové cviky.

Některé ženy se zhrozí kolik by toho měly odcvičit a ještě večer provádět masáže a baňkovat. Lze to ovšem zařadit vše postupně a po částech.

O tom jak zařadit OJ do své každodenní rutiny zase příště…

Lenka Mayerhoferová
Jsem certifikovanou lektorkou obličejové jógy a ráda vás naučím jak jí s lehkostí zahrnout do vašeho života. Ukážu vám jak je možné přirozeným způsobem zpomalit stárnutí tváře a dokonce tvář viditelně omladit. V důsledku toho se budete cítit mnohem lépe i na duši. Více o mně zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Příručka Obličejová jóga v 17 otázkách a odpovědích zdarma ke stažení zde

    Slyšela jste o obličejové józe a chcete vědět, zda by tato přirozená antiaging metoda pro omlazení tváře byla vhodná i pro Vás? Stáhněte si zDARma Příručku obličejové jógy v 17 otázkách a odpovědích. Najdete odpověď na mnoho otázek, které Vás mohly při pomyšlení na OJ napadnout. Najdete zde i tipy jak vypadat lépe ihned :-)

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku: