Známka mládí – dlouhý hladký krk

Milé dámy,

všimli jste si, že známkou mládí je také dlouhý krk bez vrásek?

Obličejová jóga je soubor posilujících a protahujících cviků a masáží pro svaly na obličeji, ale také pro dlouhý a hladký krk bez vrásek a záhybů.

Pěkný obličej na zvrásněném nebo zkráceném krku, to by nebylo ono… Všimli jste si, že mladé ženy mají pěkný dlouhý krk a čím je žena starší, tak se jí zkracuje?

Můžeme porovnat např. fota hereček z doby mládí a z doby pozdější. Když vědomě porovnáme struktury hlava a krk, tak uvidíme, že největší podíl na tom, že herečka vypadá staře je její zkrácený krk.  Kdybychom ten krk prodloužili, tak omládne o 10 let. Sem tam vráska nevadí. Zajímá nás celkový vzhled a dojem. Ten krk prostě udělá „hodně“.

Zvláště ty ženy, které vůbec necvičí ( nemyslím nyní obličej, ale své tělo), mají zkrácený krk a často i kulatá záda, hrbí se. To přidává roky a kazí vzhled.

Nevím jak to máte vy, ale já když vidím někoho jak se výrazně hrbí, okamžitě mě to donutí si uvědomit svůj postoj a hned se narovnávám Ramena od uší dolů a dozadu.

Vzpomeňte si na Angeliku. Ta vždy hrozně natahovala krk, měla úplnou labutí šíji . Pokaždé jsem v tom filmu zahlédla spoustu dalších krásných žen, ale Angelika se vždy nesla jako bohyně a muži jí to věřili a považovali ji za ze všech nekrásnější… ( vím, byl to jen film, ale přesto…).

Proto myslete na svůj krk, často ho protahujte, provádějte úklony ze strany na stranu, otáčejte hlavu ze strany na stranu a vydržte v tomto úkonu pár vteřin (cvik panenka).

 

 

Provádějte kroužení hlavou a uvolňujte masážemi šíjové a trapézové svaly, které máme často v napětí… už ten pocit, když toho máme najednou hodně na starost …mám toho tolik na „hrbu“… způsobuje, že se nám mohou začít kulatit záda.

Občas stačí rukama jen promačkat a „prohnětat“ šíjové svaly, když sedíme u počítače a hned se nám uleví od napětí. Nebo požádejte někoho ať vám udělá rychlou masáž šíjových svalů. Můžete se masírovat vzájemně s partnerem u televize. Tuhle masáž šíje miluju! 🙂

Pomocí cvičení – různých zpevňovacích cviků, protahovacích cviků, hmatových technik a masáží, lze zkrácený krk opět prodloužit a zlepšit jeho vzhled – omladit.

Změna nebude ze dne na den,  ale když se vytrvá, změna k lepšímu vzhledu krku se za čas dostaví.

Krku se hodně věnujeme i v kurzu Obličejová jóga,  součástí kurzu jsou i masáže a baňkování tváře.

Lenka Mayerhoferová
Jsem certifikovanou lektorkou obličejové jógy a ráda vás naučím jak jí s lehkostí zahrnout do vašeho života. Ukážu vám jak je možné přirozeným způsobem zpomalit stárnutí tváře a dokonce tvář viditelně omladit. V důsledku toho se budete cítit mnohem lépe i na duši. Více o mně zde >>