Skvělý cvik na oční okolí 

Chcete si vylepšit oční okolí?

Většinou jako první, čeho si na sobě všimneme, že nám na obličeji stárne, je oční okolí.
Je to dáno hlavně tím, že v okolí očí je velmi tenká kůžička, která je až několikanásobně tenčí oproti např. pokožce na lících. Navíc je velmi chudá na tuk a chybí zde mazové žlázky.

Časem, čím jsme starší, se začíná jemná kůžička ještě více ztenčovat, tuková tkáň se  vytrácí a začínáme v okolí očí pozorovat první linky a vrásky. Většinou si to začínáme uvědomovat kolem 30. roku.

oči

U vnějších koutků se začínají vytvářet drobné vějířky vrásek. Jsou způsobovány naší mimikou. Vždy, když se usmějeme, zamračíme nebo mhouříme oči do mobilů a počítačů si je prohlubujeme více a více. Některé ženy mají tyto vějířky rády, neboť je považují za vrásky od smíchu. A pak jsou  ženy, které z nich úplně nadšené nejsou a chtějí je vymazat. 

V oblasti pod spodními víčky mohou začít vznikat takové jako by prohlubně - zmenšuje se podkoží - začínají se vytrácet jako by tukové polštářky a jemná kůžička se začíná prolinkovávat drobnými vráskami. Někomu se zase mohou začít tvořit pod očima váčky a různé otoky v důsledku zadržování lymfy.

Oční okolí věkem začíná prostě ztrácet na atraktivitě a stárne rychleji než ostatní obličejové partie. Všimněte si, že postupem času začne jemná kůžička vypadat jako zmuchlaný papír. Věkem se nám už netvoří tolik kolagenu a pleť se hůře obnovuje. Ztrácí se elasticita a kůžička je velmi náchylná na tvoření vrásek.

Také ke tvoření vrásek příspívá, když potřebujeme dioptrické brýle a nevíme o tom. Tím pádem často zaostřujeme a přitom opět hodně mhouříme oči. Mohou nám také začít padat horní oční víčka, která věkem ochabují. Často opět v důsledku toho, že se často díváme jen směrem dolů k počítačům, mobilům a tabletům a tím pádem horní oční víčka málo používáme. 

Jaká vidíme oční okolí:

Jednoho dne se můžeme podívat do zrcadla a ten pohled nám může úplně "otrávit" náladu... 🙁  následně nás může přepadnout chmurný pocit, že lepší už to zřejmě nebude.

Buď je potřeba se s tím smířit či se poohlédnout po nějaké klinice estetické medicíny... 

NEBO

Můžeme to ještě zvrátit...

Jak na to?

I v pokročilém věku lze mít hezké oční okolí

 

Pokud máte rády přirozené metody omlazování

a preferujete neinvazivní, ale přitom účinné kroky,

jste na správném místě... 🙂 

 

Nejsem žádnou vyjímkou a opravdu kolem 30.roku jsem začala pozorovat v očním okolí první vrásky.

Hrála jsem tenkrát amatérsky v divadle a dostávala  jsem často hlavní role, kdy jsem představovala nějakou o dost mladší ženu. Vrylo se mi do paměti, že jeden, jinak milý herecký kolega, mi někdy rýpavě říkával: "Ty vypadáš, že jsi mnohem mladší, ale ty oční vrásky prozradí, že už nejsi žádná 17-ctka..."  Trochu mě to trápilo a přemýšlela jsem co s tím.

Kdybych tenkrát věděla, že existuje nějaká obličejová jóga, určitě bych se do ní hned pustila 🙂 ale to jsem bohužel neměla ještě vůbec tušení, že něco takového existuje. Tak jsem si jen pořídila nějaký oční krém a očekávala zázrak... Nic závratného nepřišlo...

Až kolem 40. roku jsem objevila kouzlo obličejové jógy. Nyní mohu říct, že jsem vlastně se svým očním okolím celkem spokojená. Když se nesměju, tak v podstatě žádné vrásky nevidím, jen droboučké vějířky a když se směju, tak je vidím, ale to je normální. Důležité je umět je udržet "na uzdě" 🙂

V 47 letech být bez vrásky asi nikdo neočekává... možná jen nějaká supermodelka, která se živí svým obličejem a zřejmě dochází na botox a jiné zákroky. Nebo nějaká žena, která začala prozíravě cvičit obličejovou jógy už někdy ve 30 letech a tudíž jí žádné vrásky nevznikly...:-) 

Chcete také vyzkoušet jak by se Vám líbilo zlepšit svůj vzhled tváře pomocí cviků z obličejové jógy? 

Stáhněte si

zdarma

SKVĚLÝ CVIK na oční okolí s podrobným vysvětlením,

ukázkovým videem

a popisem péče o oční okolí.