O mně 

Jsem lektorkou obličejové jógy a ráda vás naučím jak jí s lehkostí zahrnout do vašeho života.

Ukážu vám jak je možné přirozeným způsobem zpomalit stárnutí tváře a dokonce tvář viditelně omladit.

V důsledku toho se budete cítit mnohem lépe i na duši.

Proč cvičím obličejovou jógu

Jmenuji se Lenka a o obličejovou jógu se zajímám asi sedm let, od svých čtyřicátin. Považuji ji za jednu z nejlepších možných metod v přirozené péči o obličej.

Dopřávám si ji denně nebo obden. Stala se nedílnou součástí mé péče o pleť, společně s používáním kvalitní kosmetiky, dodržování pitného režimu a důkladného čištění obličeje ráno i večer. Pokaždé když si ji zacvičím, hned vidím, že se rozjasní obličej a vypne se čelo.

Večer si dopřávám masáže tváře a především promasíruji čelo, abych zjemnila vrásky, které si denně způsobuji svou mimikou. Po masáži jsou sotva viditelné.

Jsem ráda, že už vím jak na to a že jsem se naučila komplexní metodu v péči o obličej - obličejovou jógu, která zahrnuje cvičení, masáže obličeje a baňkování. Naučila jsem se dost tipů jak si další vrásky nepřidělávat, jak zpomalit stárnutí tváře a jak se celkem rychle zbavit pigmentových skvrn, které vyskáčou na pleti po létě.

Obličejovou jógu jsem objevila, když jsem hledala něco na způsob antiagingu pro obličej. Po 35. roce už na sobě většina lidí pozoruje známky stárnutí a ani já jsem nebyla výjimkou. Hledala jsem něco, co by mohlo stárnutí co nejvíce zpomalit.

Často, když jsem se viděla na nějaké fotce, nebyla jsem vůbec spokojená, byla jsem vlastně naštvaná. Hned jsem na sobě viděla horizontální vrásky na čele a hluboké vrásky mezi obočím – mračivky. Pozorovala jsem na různých foto momentkách, že mi začaly padat ústní koutky. Také se mi nedařilo zbavit se pigmentových skvrn ze sluníčka po létě. 

Zatímco manžel se kochal nad krásně zaostřenou fotkou, kterou pořídil tehdy svým novým iphonem, já zrovna moc nadšená nebyla a říkala si, že "zase tak ostrá být ani nemusí…"

"S tím bych měla něco dělat… " napadalo mě čím dál častěji. Některé moje kamarádky vrásky ještě vůbec neměly. Říkala jsem si, jak je to možné, že já používám doporučované kolagenové přípravky a kyselinu hylaouronovou a stále se těch vrásek nemůžu zbavit? 

Na preparátech vždy slibovali hory doly a bůhví jaké regenerační procesy se nebudou dít, ale většinou se nic výrazného nedělo. Tedy alespoň já nic výrazného nezpozorovala. Maximálně se zjemnila pleť. A jak by mi asi krém mohl zvednout padající koutky? 

Začala jsem trochu uvažovat i o botoxu, ale moc se mi do toho nechtělo, neboť je to vlastně jed, který znehybní sval a ten sval pak nepracuje. Tím jak nepracuje, vlastně chátrá. To mi moc sympatické nebylo. A hlavně, není to žadné jednorázové řešení a ani zrovna nejlevnější. Tyto botoxové procedury se musí provádět opakovaně.

Když jsem pak viděla nějakou herečku, která  podlehla botoxovým injekcím a dalším invazivním estetickým zákrokům a "trochu" to chudák přehnala nebo se to zrovna nepovedlo, hned se na ní sesypala ze všech stran kritika, že neumí stárnout přirozeně... však to znáte.

Také jsem slyšela o tom, že kdo propadne botoxovým injekcím, chce se stále víc a víc vylepšovat až právě vzniká ta nepřirozenost a závislost na botoxu a dalších zákrocích na klinikách estetické medicíny.  Tak to jsem tedy nechtěla. 

Pak jsem objevila OBLIČEJOVOU JÓGU.

Shlédla jsem nějaké video na internetu, kde jedna žena praktikovala OJ a vypadala až o 15 let mladší.

Zjistila jsem, že to je ono.. to je co hledám… obličejová jóga.

Jóga mnoha směrů je mi velmi blízká. Vždyť sama cvičím už cca 15 let hathajógu a power jógu. Správně prováděným cvičením jógy si člověk krásně protáhne tělo a prorýsuje svaly a to i ty hloubkové. Takže proč by neměla fungovat i obličejová jóga?!

Uvědomila jsem si také, že dost používám při vyjadřování mimiky čelo. Proto mě trápily hlavně horizontální vrásky na čele a vrásky mračivky mezi obočím, tzv.11. Tou svou výraznou mimikou čela jsem si je dost přidělávala a prohlubovala.

Kamarádky se vyjadřovaly bez nehybného čela a proto žádné vrásky neměly. Nyní se na to snažím dávat pozor, i když je to dost těžké 😊 

Obličejová jóga mě nadchla

Začala jsem si vyhledávat všechny možné informace a pouštěla si různá videa. Učila se cviky. Nakoupila knížky o obličejové józe. Zaplatila jsem si základní kurz obličejové jógy a naučila se sestavu cviků. Cvičila ji i v autě jako řidič nebo když jsem jela jako spolujezdec, při vaření atd. 

Dávalo mi smysl, že obličejová jóga pomáhá rozcvičit a zaktivovat správným způsobem naše svaly na obličeji, které zatěžujeme dost jednostranně.

Mračíme se nad počítačem, před sluníčkem, při zamyšlení, nad svými mobily. Nikdy svaly neprotáhneme a přitom cvičit postavu nám připadá naprosto normální, dokonce i ten strečink. 

Dopřejeme si masáž zad, nohou atd., ale na obličej zapomínáme. Myslíme si, že nás spasí drahý krém a zajít si jednou měsíčně na kosmetiku, ale to bohužel nestačí. I když péče na kosmetice je velice příjemná a kvalitní krém je také důležitý, neboť hydratuje pleť. Ovšem zázraky v omlazení tváře od něj moc neočekávejme. 

Čím jsme starší, tím více se o sebe musíme starat. Hlavně také o svoji pleť. V tom je obličejová jóga výborným pomocníkem.

Procvičováním svalů na obličeji, kterých máme přes 50, prokrvíme svaly a naženeme novou okysličenou krev, tím jak se regeneruje sval, se regeneruje i pokožka na něm a pleť se oživuje. Pravidelným procvičováním svalů, baňkováním a prováděním masáží stimulujeme v pokožce kolagen a elastin.

OJ - Obličejová jóga

Pravidelným praktikováním OJ můžeme:

  • zvednout líce
  • zjemnit nosoretní rýhy
  • vyhladit jemné vrásky a hluboké vrásky zjemnit
  • pomáhá vyhladit krk
  • zjemnit nebo dokonce vyhladit horizontální vrásky na čele a vrásky "mračivky"
  • zbavit se dvojité brady
  • zpevnit kontury tváře
  • zjemnit vrásky kolem úst
  • zpevnit ochablá horní oční víčka
Obličejovou jógu cvičí i mořské panny 🙂

Kolem 40.roku nás začnou trápit vrásky, ale po 50.roce to už začíná být i povislá kůže a celý obličej jako by gravitací a také špatným držením těla padá k zemi.

Mamka vždy říká, " Nějaká vráska na čele to nic není, ale když už potom padají kontury, to je horší… " a obličejovou jógou můžeme tomuto předcházet a nebo zpětně zpevnit kontury tváře.

Obličejová jóga mě nadchla, viděla jsem výsledky a to i na kolegyních lektorkách a jejich klientkách. Jsou to drobné nuance, ale v celku udělají hodně. 

Např. zvednuté líce posílením lícního svalu způsobí, že se zjemní i nosoretní rýhy. Masáže zase zjemňují a uvolňují čelo, které máme v napětí. Posílení očního kruhového svalu zjemní nebo dokonce vyhladí vrásky kolem očí. Masáže obličeje rozproudí lymfu v obličeji, mizí váčky pod očima a opuchy. 

Posílením a protažením svalů na krku můžeme vyhladit krk, který velmi často prozradí náš věk. Většina žen na něj totiž dost často zapomíná a stará se jen o obličej. A přitom právě na krku je sval platyzma, kterému bychom se měli věnovat nejlépe denně, neboť velmi rychle ochabuje.  

Nakonec mě OJ  „chytla“ natolik, že jsem se rozhodla šířit povědomí o obličejové józe dál mezi ostatní ženy.  Absolvovala jsem lektorský kurz při FACE YOGA institute, abych opravdu všechny cviky pochopila správně a prováděla je s naprostou přesností. 

V současné době se nadále se vzdělávám ohledně OJ a studuji i další metody přirozeného omlazování. 

A pokud budete chtít, ráda naučím tyto přirozené metody omlazování jako je obličejová jóga, masáže a baňkování atd. i vás 🙂

Se vzkazem "Pojďte do toho se mnou. Věnujte si čas sama pro sebe. Pečujte o sebe s láskou, bude vám pak lépe na duši".

Jsem tu pro vás