Stop letní vrásky aneb chceme zůstat po létě krásky :-)

Máme tu v plném proudu horké léto a vše co s ním souvisí.

Léto je čas, kdy máme na sebe většinou více času. Vše se jako by tak nějak zpomalí.  Využijme ten čas a starejme se více o sebe.

Obličejovou jógu v létě si často spojuji s tím, že když jedeme daleko autem na dovolenou a sedím na místě spolujezdce, každou chvíli dělám grimasy do zrcátka na stropě v autě 😊 Za tu cestu mám odcvičeno na 5 dní dopředu.

Jak pečovat o pleť v létě, když si chceme užít slunce, ale nechceme na konci léta vypadat jako vysušené indiánské babičky?

Hydratujeme zvenčí – to znamená hydratujeme různými hydratačními krémy a séry, často pleť stříkáme různými zvlhčovacími séry nebo minerálkou ve spreji. Slaná voda a slunce vysušují pokožku. Hlavně na dovolené u moře, ke je vyšší vlhkost vzduchu,  je vhodné aplikovat hydratační sérum. Sérum bude tahat vlhkost z ovzduší a pleť bude potom krásně zhydratovaná.

Hydratujeme zevnitř – dostatečně pijeme čistou vodu a minerální vodu. Dopřejeme si klidně i pivo, obsahuje vitamíny skupiny B. Tekutiny popíjíme po douškách a průběžně. Kdybychom vypili celou sklenici naráz, zatěžovaly bychom ledviny, v případě piva bychom se možná opili 🙂

Používáme ochranu tváře – nosíme klobouk nebo kšilt, nejlépe prodloužený, aby zakrýval celou tvář.

Obličej si před silnými slunečními paprsky chráníme a neopalujeme si vědomě obličej. např. pozor na to, že usneme na pláži a slunce nám svítí do tváře v kuse dlouhou dobu.

Používáme ochranný krém na obličej s SPF 50, především ženy, které trpí na pigmentové skvrny. Nanášíme ho nejlépe každé 2 hodiny, zvláště na dovolené u moře, kde je slunce obzvláště silné.

Jaké množství nanést? Množství krému na dva dlouhé prsty na ruce 😊 Je prokázáno, že UVA záření způsobuje předčasně stárnutí pleti a poškozuje elasticitu kůže, proto krém s SPF rozhodně nepodceňujme. SPF 15 opravdu v létě na obličej nestačí.

A kdo tomu nevěří, musím ho odkázat např. na tento článek .

Nosíme sluneční brýle ať si nepřiděláváme a neprohlubujeme mračením vrásky kolem očí a vrásky na čele.

Pokud večer objevíme nějaké ty prohloubené vrásky, rozmasírujeme je za pomocí olejíčku – téměř vše se dá napravit pokud víme jak na to…

První pomoc z domácích surovin na případné čerstvé vzniklé pigmentové skvrny –  vyzkoušejme směs bílý jogurt a pár kapek citrónu a nechejme alespoň půl hodiny působit. Několikrát zopakujme. Můžeme také vyzkoušet jablečný ocet, černý čaj nebo aloe vera.

TIP: Pigmentovou skvrnku prokrvujeme cvičením obličejové jógy, masážemi a baňkováním. Kdo neví jak začít a co by bylo pro něj vhodné, může se to naučit jako na dlani v kurzu  nebo na workshopu baňkování.

Místa, kde se usazuje melanin, nejsou dostatečně prokrvována. Pravidelným cvičením obličejové jógy a masírováním míst, kde se skvrny tvoří, se začnou pigmentové skvrny zesvětlovat a mizet. Rychleji se totiž obnovuje i podkoží dermis. Nahoru vystupuje tvorba nových kvalitních buněk, které budou tvořit novou kůži. Pokud skvrny i tak nezmizí, v zimě lze vyzkoušet chemický peeling či laser.

Pigmentové skvrny vznikají v důsledku hormonálních změn, věkem anebo v důsledku silného UV záření. Existují různé opalovací přípravky SPF 50 na obličej, které jsou přímo pro pleť se sklonem k hyperpigmentaci. Nejlépe už na jaře se po nich mrkněme a na léto si vždy pořiďme.

Já používám tento:

Heliocare Pigment Solution Fluid - opalovací krém SPF 50 na obličej proti pigmentovým skvrnám

Heliocare Pigment Solution Fluid – opalovací krém SPF 50 na obličej proti pigmentovým skvrnám a nebo Heliocare 360° MD A-R Emulsion SPF50+

 

Samozřejmě dbáme na důsledné čištění pleti. I když se nemalujeme, večer vždy důkladně vyčistíme pleť a naneseme hydratační přípravky, ráno to samé (pleť se v noci detoxikuje).

V létě vynecháme přípravky s AHA kyselinami a necháme je na podzim. Je lepší když je kůže přes léto silnější a víc ochráněná. Necháme ji odpočinout.

V letadle se nám může v důsledku klimatizovaného a velmi suchého vzduchu pleť snadno dostat do stavu dehydratace, proto je dobré vlhkost uzamknout v pleti nějakým olejíčkem. To znamená před letem nanést sérum, hydratační krém, navlhčit tvář a nanést olejíček. Uzamkne nám vlhkost v pleti. Pozor v letadle nepoužíváme pro zvlhčení pleti mlhu. Ta by naopak působila tak, že nám suchost z okolí vlhkost z pleti naopak vytáhla.

Pokud se nám stane, že pleť se vysuší a zhrubne, např. právě po letu v letadle nebo nedostatečnou hydratací, provedeme si jemný peeling a ihned naneseme hydratační přípravky.

Občas si dopřejeme tělesné polohy, kdy je hlava dole a hrne se do ní krev – např. svěste hlavu z boku postele dolů nebo při ležení na posteli opřete nohy o zeď nebo v józe poloha pes či svíčka. Do hlavy se vám nahrne přísun nové okysličené krve.

A cvik svíčka je jeden z nejlepších omlazujících cviků!

 

 

Co si vzít na dovolenou a co s sebou „netahat“?

Vezměme si:

  • Hydratační sérum, hydratační krém
  • Čistící gel či mléko
  • Pleťovou vodu
  • Krém na obličej s SPF 50
  • Balzám na rty

Doma klidně necháme:

  • Exfoliační přípravky a přípravky s AHA kyselinami
  • Pleťové masky také necháme až na doma – stejně nebude čas
  • Ampulky se speciální výživou – také až na doma
  • Různé čistící a masážní a galvanické přístroje – na dovolené se bez nich obejdeme a navíc už s nimi stejně nic nedoženeme

Krásné léto a spoustu příjemných zážitků a hlavně odpočinku vám všem přeje

 

Lenka Mayerhoferová
Jsem certifikovanou lektorkou obličejové jógy a ráda vás naučím jak jí s lehkostí zahrnout do vašeho života. Ukážu vám jak je možné přirozeným způsobem zpomalit stárnutí tváře a dokonce tvář viditelně omladit. V důsledku toho se budete cítit mnohem lépe i na duši. Více o mně zde >>