HLADKÉ ČELO - to chci!

Jak si odstranit nebo alespoň

zjemnit vrásky na čele

a vrásky mezi obočím "mračivky"?

Milé dámy, 

máte vrásky na čele? Možná vás trápí a možná ne a jste s nimi již smířené. 

Každopádně pokud je máte, budete jistě rády, když nebudou tak viditelné... 🙂 

S postupujícím věkem můžeme na čele pozorovat vodorovné a svislé rýhy a také různé obloučky nad obočím, od toho jak zvedáme obočí. 

Mezi obočím se tvoří svislé vrásky mračivky, někdy nazývané vrásky 11. Někdo je na sobě pozoruje již v mládí, např. už od 20. roku. 

Někdo může mít dvě vrásky mračivky. Někdo jen jednu. Někdo ji může mít i asymetrickou nebo může v tomto místě jakoby prohlubeň - důlek.

Většinou ve věku po 35. roce je začnete pozorovat čím dál více a začnou se prohlubovat a to už se vám přestává líbit a přemýšlíte co s nimi.

První co asi uděláte, zajdete si koupit nějaký super drahý antiaging krém, který slibuje, že viditelně zjemňuje vrásky. Bohužel to ovšem nestačí.

Krém se totiž dostane jen do první vrstvy kůžezhydratuje nám pleť - což je velmi důležité, abychom si vrásky neprohlubovaly a aby pleť byla vláčná. 

Takže prvotní důležitá péče splněna, ale bohužel změna na čele se moc nekoná. Co dál?

Máme totiž 3 vrstvy kůže a je potřeba opečovat všechny. Jen namazáním krému moc omlazujícího efektu nedosáhneme. Zbylé dvě spodní vrstvy kůže včetně svalů zůstaly bez povšimnutí, takže k výrazné a radostné proměně nedošlo. 

Musíme se zaměřit i na něco jiného... zkombinovat více věcí, které dohromady udělají ten kýžený výsledek.... 

Proč vlastně vznikají vrásky?

Ještě trochu teorie... pro porozumění..

zřejmě už víte, ale připomeňte si

  • Vrásky na čele vznikají časem v důsledku úbytku kolagenu, který ubývá s přibývajícím věkem. Kůže je čím dál méně elastická. Vliv má na to i úbytek hormonů a další faktory. 
  • A hlavně vznikají především v důsledku naší mimiky, přesněji v důsedku našim často opakovaným mimickým  návykům. Naše špatně naučené stereotypy v mimice se nám vrývají v podobě mimických vrásek do tváří. 

Často krčíme a krabatíme čelo když něco vyprávíme nebo když usilovně přemýšlíme, když se divíme nebo se mračíme, protože nám svítí do očí slunečními paprsky.

Také když se rozčilujeme a jsme často nespokojené. Můžeme se mračit i při vaření a dokonce i když jsme vlastně spokojené, ale čelní sval už je líný a zůstává rád v pozici skrčení a nechce se mu opět uvolnit a vrátit se zpět... proč taky? vždyť za chvíli se zase bude muset krčit 🙂

Takže... sleduj svou mimiku a zkroť ji

Takže si všímejte jakou máte mimiku právě v situacích, kdy pracujete u počítače, díváte se do mobilu, nad něčím přemýšlíte, když se divíte, když něco vyprávíte, když vaříte...

Můžete se na to nějaký čas vědomě zaměřit a zkusit se pozorovat. Dobré je i stoupnout si před zrcadlo a něco vyprávět. U toho sledovat jak hýbete čelem. Nebo poproste někoho z rodiny či z přátel, ať vám řekne, kdy krčíte nevědomky čelo. Můžete si nalepit lepík s poznámkou "uvolni čelo" na monitor nebo na lednici. Určitě přijdete i na další způsoby jak si to připomínat 🙂

Pokud zjistíte, že krčíte čelo a obočí zvedáte příliš často, pak máte přehnanou mimiku a bylo by fajn ji trochu zmírnit.  Dá se to naučit. 

Podívejte se jak svaly na čele vlastně vypadají... 

Všimněte si, že kdo nemá ve tváři výraznou mimiku a tváří se při projevu jako sfinga, nemá na čele moc vrásek. Schválně sledujte kamarádky a jiné ženy, když něco vypráví. Zda se jim krabatí čelo či jiné oblasti ve tváři. Pomůže vám si to lépe uvědomit a více na to myslet u sebe... 

Když si totiž tohle uvědomíte a zkrotíte co nejvíce svou mimiku, můžete se pak vrhnout na přirozené omlazování tváře. A půjde vám to rychleji.

 Já sama jsem měla velmi silnou mimiku čela a vrásky na čele byly důvodem proč jsem se rozhodla cvičit obličejovou jógu. Hledala jsem před pár lety něco jak se zbavit nebo alespoň zjemnit vrásky na čele a objevila jsem OJ.

Uvažovala jsem i o botoxu, ale už tenkrát jsem cítila, že to není cesta, kterou bych se chtěla vydat.

Opět trochu teorie... 

V byznysu estetické medicíny se doporučuje látka Botulotoxin, která se aplikuje injekční stříkačkou do obličejového svalu a tím se sval znehybní.  Tím pádem bude tento sval odpočívat, nebude fungovat, uvolní se a vrásky se zjemní. Spousta celebrit toto využívá. Zvláště modelky a herečky. Vlastně je chápu. Ve světě šoubyznysu je pro ně velice důležitá jejich vizáž. Buď budou mít nabídky a nebo nebudou. A chtějí to hned. To je snad jediná výhoda tohoto řešení. 

Mně se toto nezamlouvá.  Nechci do sebe aplikovat botox. Je to přeci jen jed a může nám v těle putovat kamkoliv. A nikdo neví s čím kdo přijde za pár let, jaké škody to v těle páchá… a které si ženy ani nedají do souvislostí se svými budoucími zdravotními problémy.

Navíc mi vůbec není sympatické, že ten sval jako by chátrá.  Nefunguje a tím pádem začnou ochabovat i ty další kolem něj. Neboť na obličeji jsou všechny svaly vzájemně propojené. Ovlivňují se vzájemně.

Pochopitelně to také není jednorázová záležitost a tato procedura se musí provádět opakovaně.

Není to levná záležitost. Za vyplnění botoxovou injekcí zaplatíte částku v řádu tisícovek.

Takže pokud nezvolíte odstraňování vrásek touto cestou, výrazně šetříte své finance.

No a neposlední záležitost… mít aktivní zdravou mimiku také není od věci. Když se rozčílím, tak je v pořádku, že ostatní to vidí…

Navíc prostě tato mimika k našemu výrazu patří, tak proč ji úplně odstraňovat. Jsme to prostě my… takhle se originálně tváříme a vyjadřujeme své emoce.

Takže se mějme rády i s vráskami na čele. 

Můžeme je ovšem zjemnit a co nejvíce zneviditelnit. Protože když to jde i přirozenou cestou, tak proč to nezkusit?

Můžeme je ovšem zjemnit a co nejvíce zneviditelnit.

Když to jde i přirozenou cestou, tak proč to nezkusit?

Jak tedy na to?

Velmi důležité je mít čelo uvolněné

nebo ho alespoň uvolňovat co nejčastěji. 

Takže zaměřit se na svou mimiku... to už jsme si řekli... a přidáme další metodu, která pomáhá skvěle uvolnit čelo a tou je 

jedna z metod přirozeného omlazování...

MASÁŽ  

Připravila jsem pro vás krátkou, ale efektivní masáž čela, která vám pomůže ke zjemnění vrásek na čele, hlavně mračivek.

Tato krátka masáž se zaměřuje se především na uvolnění svrašťovačů obočí. 

Kdo ještě vrásky na čele nemá, tak jim může touto masáží skvěle předcházet.

Zde si můžete stáhnout ukázku masáže čela a vrásek mračivek mezi obočím, která vám velmi pomůže...

Pokud tuto masáž zahrnete do své každodenní rutiny nebo ji budete provádět alespoň párkrát týdně (je skutečně na pár minut), pak se brzy budete radovat z omlazeného čela. 

a další tipy jak na hladké čelo se dočtete v článku na mém blogu

 

Pokud máte rády přirozené metody omlazování

a preferujete neinvazivní, ale přitom účinné kroky,

jste na správném místě... 🙂 

 

Chcete také vyzkoušet jak by se Vám líbilo zlepšit svůj vzhled tváře pomocí cviků z obličejové jógy, pomocí baňkování a používání tejpů?